Середа, 26.01.2022, 16:42
Вітаю Вас Гість | RSS

     

     


  Прилуцький фаховий медичний коледж

Меню
УОЗ ЧОДА
МОЗ
МОН
Block title
Block title
Block title
Меню сайту

Історія коледжу

    Прилуцький медичний коледж – навчальний заклад на Чернігівщині, який має більше як 90-літню історію, завжди був осередком підготовки висококваліфікованих спеціалістів для системи охорони здоров’я України.

   Свої витоки Прилуцький медичний коледж бере 1 жовтня 1927 року, коли на основі Постанови Народного Комісаріату Освіти в м. Прилуки відкрита фельдшерсько-акушерська школа. Згідно уставу вона визначала трьохрічний строк навчання. В школі було 55 учнів. Першим директором був лікар Лев Михайлович Сапожников, який викладав догляд за хворими. Протягом першого року в школі був один лікар і чотири викладачі загальноосвітніх дисциплін. Тривалий час директором училища була Столбун В.І., викладачами працювали  Верезуб Н.А.,  Некращенко В.А., Троєцький А.Н., Шварцман М.В., Євтушенко І.Ф. Ім’я викладача училища Ждановича С.М. носить міська лікарня № 1.

   В 1930 році відбувся перший випуск акушерок Прилуцької акушерської школи.  В 1938 році відбувся перший випуск медсестер (26 чоловік). Напередодні війни школа нараховувала 126 учнів.
       Діяльність школи перервала війна. 96 учнів фельдшерсько-акушерської школи були достроково випущені і направлені у військові частини на фронт, працювали в госпіталях.

      Зайнявши місто Прилуки 18 вересня 1941 року, нацисти організували в приміщенні школи продовольчий склад, а при відступі в 1943 році, спалили його, залишивши лише обгорілі стіни. У 1942 році групі патріотично налаштованих лікарів, серед яких був і лікар-хірург С.М.Жданович, вдалося відновити навчання в Прилуцькій фельдшерсько-акушерській школі. Цим врятували багато молоді від вивозу на примусові роботи до фашистської Німеччини.

     Протягом десятиріччя школа змінювала свою назву : 1949 – Прилуцька акушерська школа, 1950 – школа медсестер, 1954 – Прилуцьке медичне училище. 2020 рік – Прилуцький медичний коледж.
    З 1946 року училище очолила Михайліченко Г.Ф. , досвідчений організатор і педагог. Значно зміцніла при ній матеріальна база училища . В 1963 році був збудований новий навчальний корпус.

   Більше 20 років очолював училище Пиріг Ю.О. Тривалий час викладачами училища працювали: Юхименко Л.І., Нюнько А.С., Щербань В.А., Герасименко В.Ф., Булін В.М.,Поліщук І.Г, Поляруш Н.П., Кучеренко А.В., Щисловський Р.Ф., Катранов О.М., Коровай А.В., Ковальова С.Г., Ковальов В.О., Сахневич О.М., Федорусь Н.М., Курган  Ю.М.

    З 2016 р. коледж очолює Котляр Тетяна Іванівна, викладач вищої категорії, викладач-методист. У складних умовах сьогодення Тетяна Іванівна впевнено реалізує плани розвитку училища і веде за собою колектив, постійно працює над зміцненням матеріальної бази училища.

       Сьогодні наш коледж – це сучасний навчальний заклад, і головне його багатство – колектив, який пишається своїми педагогічними традиціями, де поєднується досвід з креативністю та сучасними новаціями по використанню медичних знань.

Робота педагогічного колективу навчального закладу спрямована на якісну підготовку медичних спеціалістів, що володіють комплексом професійних знань, умінь і навичок і відповідають усім вимогам сучасної системи охорони здоров’я, які можуть використати набуті знання не тільки у лікувально-профілактичних закладах, а і реалізувати себе у сфері естетичної косметології, реабілітології та приватної діяльності.